previous arrow
next arrow
Slider
Depilacja bikini w Gdyni

DEPILACJA WOSKIEM GDYNIA

Depilacja z użyciem wosku mimo iż popularna, stanowi zabieg, który powoduje spory ból – wraz z usunięciem wosku często podrażnia się skórę, co wzmaga dyskomfort. Zabieg ten stereotypowo wybierany jest często przez kobiety pragnące pozbyć się niechcianych włosków na dłużej. Misją naszego studia jest przekonanie klientów, że nie trzeba korzystać z depilacji woskiem, gdyż naszym zdaniem to pasta cukrowa jest zdecydowanie skuteczniejsza.

Zabieg powinien być przeprowadzany przez osobę doświadczoną, dlatego na pierwszy najlepiej wybrać się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Rozgrzany wosk nakłada się na powierzchnię ciała zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie przykłada się plaster i pociąga za niego w stronę przeciwną, pod kątem około 40 stopni. Czynność należy wykonać szybko i zdecydowanie, dlatego trudno zrealizować zabieg w domu. Na wydepilowane miejsce nie powinno się nakładać wosku ponownie – ewentualna poprawka najczęściej przygotowywana jest przy użyciu ściągniętego wosku, który jeszcze może chwycić włos lub pęsety. Po zabiegu aplikuje się krem lub oliwkę, co sprawia, że skóra jest mniej podatna na podrażnienia.

Dzień przed wizytą warto wykonać w domu peeling, dzięki czemu oczyści się skórę z martwego naskórka, co umożliwi bardziej efektywną depilację.
W sytuacji gdy potrzebny okazuje się zabieg, jakim jest depilacja woskiem Gdynia stanowi miejsce, w którym znajdziesz specjalistów – zapraszamy do naszego studia, gdzie zaproponujemy dla Ciebie inne rozwiązanie.

WADY DEPILACJI WOSKIEM

Ta popularna metoda depilacji ma jednak wiele minusów, przez co nie jest atrakcyjna dla osób, które boją się bólu i wolą unikać podrażnień. Wśród wad wymienia się m.in.:

– ból towarzyszący zabiegowi,
– podrażnienie skóry, gdyż wosk przyczepia się do naskórka i w trakcie odrywania może go uszkodzić,
– nieprzyjemne uczucie lepkości, powodowane przez wosk,
– czasochłonność – zabieg, szczególnie gdy wykonywany jest na dużych częściach ciała, może trwać naprawdę długo,
– długość włosów, które muszą osiągnąć co najmniej 0,5 cm, jednak wyższą efektywność można zauważyć dopiero przy 1 cm,
– wosk może powodować alergie i uczulenia,
– efektywność – jeśli nie wszystkie włoski zostaną wyrwane, niemożliwe jest powtórzenie zabiegu w krótkim odstępie czasu,
– przeciwwskazania dotyczące osób z żylakami, z delikatną i alergiczną skórą, z popękanymi naczynkami, obrzękami czy niską krzepliwością krwi, tendencją do wrastających włosów,
– ryzyko poparzenia – wosk jest podgrzewany, przez co istnieje możliwość poparzenia skóry.

Ciekawą alternatywą dla depilacji woskiem jest ta z użyciem pasty cukrowej. Różni się tym, że jest mniej bolesna i idealna dla osób z wrażliwą skórą, gdyż nie powoduje podrażnień. Skład masy cukrowej jest 100% naturalny, dzięki czemu nie powoduje alergii. Również brak uczucia lepkości czy krótsza długość włosów to zalety wyróżniające tę metodę depilacji. Poszukując sprawdzonych specjalistów, warto zdecydować się na usługę osób, którym nieobcy jest zabieg z użyciem pasty cukrowej oraz depilacja woskiem Gdynia jest miastem, w którym funkcjonuje nasz salon. Serdecznie zapraszamy każdego, kto chce się pozbyć owłosienia na dłużej!