Świecowanie uszu Gdynia Gdańsk

Świecowanie uszu

Oferta salonów Karmel w Gdańsku i Gdyni ciągle się poszerza! Oferujmy naszym Klientom profesjonalne zabiegi depilacji pastą cukrową, a od jakiegoś czasu można też skorzystać z relaksacyjnych i liftingujących masaży twarzy Kobido. Ale to nie koniec!

Mamy dla Was kolejną nowość w salonach kosmetycznych Karmel! Wprowadzamy na stałe do naszej oferty zabieg świecowanie uszu w Gdyni i Gdańsku! Jesteśmy mistrzami w pozbywaniu się niechcianego owłosienia, a od teraz zapraszamy również na zabieg, który umożliwi Wam pozbycie się zanieczyszczeń z uszu. Ale nie tylko! Seans świecowanie uszu pozwoli każdemu na chwilę wytchnienia od zgiełku dnia codziennego i przyniesie wyczekiwane rozluźnienie. Już od dawna wiadomo, że patyczki higieniczne nie spełniają swojej roli, przyszedł więc czas na zabieg świecowanie uszu w salonach Karmel w Gdyni i Gdańsku. Na czym polega? Jakie są efekty? Zajrzyjcie poniżej, aby dowiedzieć się więcej! Zapraszamy do zapisów!

Zapraszamy 

Poniedziałek - Piątek
od 10 do 19
Sobota
od 10 do 17

SALON KOSMETYCZNY
W GDYNI ORŁOWO
Wierzbowa 36 - Gdynia

SALON KOSMETYCZNY
W GDAŃSKU WRZESZCZU
Klonowa 1/18a - Gdańsk

Historia świecowania uszu

Nie znamy całkowicie genezy zabiegu świecowania uszu, jedno jest pewne – tradycja ta ma wieloletnią historię, która może sięgać nawet czasów starożytnych. Niektóre źródła wskazują, że świecowanie służyło władcom plemiennym do oczyszczania duchowego, miało uzdrowić także ciało i wzmocnić siły witalne. Świecowanie uszu jest często nazywane wymiennie konchowaniem, a źródło tej nazwy leży w kształcie świecy, tak zwanej konchy, która nie ma knota a w środku jest pusta. Świeca to nawoskowana rurka z materiału, koncha zaś ma inny, bardziej stożkowy kształt. Olejki aromatyczne zamknięte w stożku świecy, poruszone przez ogrzane powietrze, uwalniają się w trakcie zabiegu i działają odprężająco.

Zabieg zaliczany jest do jednej z praktyk medycyny naturalnej i przez to jest nazywany często laryngologią alternatywną. Jest zatem całkowicie naturalny i przyjazny zdrowiu, a także środowisku.

Czy warto spróbować świecowania uszu w salonach Karmel w Gdyni i Gdańsku?

Powszechnie wiadomo, że woskowina pełni rolę ochronną, gdyż czyści i smaruje ucho oraz może chronić kanał słuchowy przed bakteriami i grzybami. Jej nadmiar może powodować jednak np. problemy ze słuchem lub inne schorzenia, np. migrenę.
Wiele osób uważa, że konchowanie uszu oprócz usuwania nadmiaru wosku, ma szereg innych zalet, między innymi:

• łagodzi nacisk zza błony bębenkowej
• wyostrza funkcje umysłowe, takie jak wzrok, słuch, smak i postrzeganie kolorów
• łagodzi bóle ucha, bóle głowy i ciśnienie w zatokach oraz może pomóc w objawach alergii
• pomaga w relaksacji
• działa jak katalizator oczyszczający zakończenia nerwowe i przyspieszający gojenie

Zabieg warto powtarzać co 4-6 miesięcy.

Na czym polega zabieg świecowania uszu?

Świece do uszu to puste rurki o długości około 15 centymetrów. Wykonane są z bawełny lub lnu, które zostały ciasno zwinięte w stożek, potem nasączone woskiem pszczelim, parafiną lub woskiem sojowym i pozostawione do stwardnienia.

Podczas świecowanie uszu Gdynia Gdańsk, kosmetyczka poprosi Cię o położenie się na jednym boku z uchem skierowanym do góry. Świeczka zostanie natomiast ustawiona w pozycji pionowej lub będzie lekko przekrzywiona. Aby uniknąć pobrudzenia włosów i odzieży, Twoje ucho zostanie osłonięte ręcznikiem papierowym lub papierowym talerzykiem, który otacza świecę. Możesz wybrać tez pozycję leżącą na plecach – wtedy świeczka będzie przechylona pod kątem 45 stopni.

Świeca jest zapalana na przeciwległym końcu i trzymana uważnie przez kosmetyczkę, która odcina spalony materiał, podczas gdy świeca się pali. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny i komfortowy. Od razu po zakończeniu zabiegu kosmetyczka gasi świecę w specjalnie przygotowanej do tego misie z wodą. Po zabiegu ucho zostaje oczyszczone od osadów wacikiem. Zabiegi wykonuje się na oboje uszu. Całość trwa od 15 do 45 minut. Podczas pojedynczego zabiegu, w każdym z uszu musi się wypalić jedna lub dwie świece. Zabieg warto powtarzać co 4-6 miesięcy.

Co daje świecowanie uszu?

Według praktyków świecowania uszu puste stożki tworzą próżnię na niskim poziomie, która zmiękcza i wyciąga woskowinę oraz zanieczyszczenia z ucha do pustych świec. Po zabiegu w wydrążonym kikucie pozostaje ciemna, woskowata substancja, która zawiera zanieczyszczenia wydobyte pod wpływem ciepła z uszu – oczywiście w zależności od stopnia zanieczyszczenia ucha.

Osoby praktykujące świecowanie uszu Gdynia Gdańsk twierdzą, że może ono leczyć zapalenie zatok, ból zatok, szum w uszach, zawroty głowy i zapalenie ucha środkowego. Inni zauważyli, że dym z płonących świec wysusza kanał słuchowy i stymuluje naturalne wydalanie woskowiny i martwych komórek, pyłków, pleśni, pasożytów i innych zanieczyszczeń. W salonie Karmel w Gdyni i Gdańsku, dzięki relaksacyjnej muzyce i aromatycznym olejkom unoszącym się w powietrzu, poczujesz się rozluźniona/y po dniu pracy i obowiązków.

Jakie jeszcze zalety ma konchowanie uszu?

• Łagodzi dzwonienie w uszach

Są momenty w życiu, gdy szum i dzwonienie w uszach dotyka nas wszystkich. Ta dolegliwość jest bardzo powszechna u osób, które nie chronią uszu przed głośnymi dźwiękami. Przebywanie w pobliżu robót drogowych, zbyt głośne słuchanie muzyki lub bycie na koncercie poprzedniej nocy może powodować szumy uszne.

Chociaż przez większość czasu dzwonienie samoczynnie znika, zdarzają się przypadki, gdy potrzebujesz pomocy i konieczne jest skorzystanie z innych metod. W tym miejscu do gry wchodzi świecowanie uszu w salonie kosmetycznym Karmel w Gdyni i Gdańsku. Warto spróbować świecowania uszu, jeśli regularnie masz do czynienia z szumami usznymi z powodu stanu zdrowia lub pracy.

• Zmniejsza ciśnienie zatok i bóle uszu

Wosk pomaga usunąć ciśnienie zatok, ponieważ uszy i nos są ze sobą połączone. Kiedy pozbędziesz się nacisku, bóle zaczynają znikać.

Dobrą wiadomością jest to, że świecowanie uszu może być stosowane wraz z większością zabiegów medycznych. Może pomóc złagodzić niektóre objawy, w tym swędzenie uszu spowodowane alergiami, np. katarem siennym i alergiami pokarmowymi.

• Eliminuje efekt ucha pływaka i pozwala się zrelaksować

Jeśli chcesz pozbyć się irytującego problemu, jakim jest woda blokująca ucho po pływaniu, warto rozważyć świecowanie uszu w salonie kosmetycznym Karmel w Gdyni i Gdańsku. Pomaga ono bowiem ustalić przyczynę zablokowania – usunięcie ciśnienia, które wtłoczyło wodę do ucha.

Dzięki temu zabiegowi uzyskasz natychmiastową ulgę w ucisku, pomagając usunąć bóle głowy, echa i przytłumiony słuch, gdy woda blokuje dostęp do bębenków usznych.

Przeciwwskazania

Zabieg jest przeciwwskazany u osób z przewlekłymi chorobami uszu, nowotworami głowy lub np. z istniejącą perforacją błony bębenkowej. Nie stosuje się go również w przypadku osób uczulonych na wosk pszczeli. Odradza się go także dzieciom i niemowlętom, które są bardziej podatne na choroby uszu, oraz kobietom w ciąży.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat świecowania uszu?

Pacjenci zwracają dużą uwagę na walory relaksacyjne zabiegu i ciepła świecy, które wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia. Dlatego nie zastanawiaj się dłużej i skontaktuj się z nami w celu umówienia zabiegu świecowania uszu w jednym z naszych salonów. Jesteśmy dostępni w Gdyni i Gdańsku. Do zobaczenia!