Depilacja Gdańsk

Depilacja w Gdańsku

Zapraszamy 

Poniedziałek - Piątek
od 10 do 19
Sobota
od 10 do 15

SALON KOSMETYCZNY
W GDYNI ORŁOWO
Wierzbowa 36 - Gdynia

SALON KOSMETYCZNY
W GDAŃSKU WRZESZCZU
Klonowa 1/18a - Gdańsk

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele salonów kosmetycznych oferujących zabieg depilacji ciała przez cały rok. Wosk, laser, a może pasta cukrowa? Która z tych metod jest najskuteczniejsza, a zarazem najbezpieczniejsza dla Twojej skóry? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Depilacja woskiem

Depilacja z użyciem wosku mimo iż jest popularna, jest zabiegiem, który powoduje spory ból – wraz z usunięciem wosku często podrażnia się skórę, co wzmaga dyskomfort. Zabieg ten zazwyczaj wybierany jest przez kobiety pragnące pozbyć się niechcianych włosków na dłużej. Misją naszego studia depilacji w Gdyni jest przekonanie klientów, że nie trzeba korzystać z depilacji woskiem, gdyż naszym zdaniem pasta cukrowa jest zdecydowanie skuteczniejsza. Taki zabieg wykonasz w naszym studiu depilacji w Gdyni, jednak na depilację zapraszamy też wszystkie klientki z Gdańska, Sopotu oraz okolic.

Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Zabieg powinien być przeprowadzany przez osobę doświadczoną, dlatego na pierwszy najlepiej wybrać się do sprawdzonego salonu depilacji, które znajdziesz w Gdyni i Gdańsku. Rozgrzany wosk nakłada się na powierzchnię ciała zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie przykłada się plaster i pociąga za niego w stronę przeciwną, pod kątem około 40 stopni. Czynność należy wykonać szybko i zdecydowanie, dlatego trudno zrealizować zabieg w domu. Na wydepilowane miejsce nie powinno się nakładać wosku ponownie – ewentualna poprawka najczęściej przygotowywana jest przy użyciu ściągniętego wosku, który jeszcze może chwycić włos, lub pęsety. Po zabiegu aplikuje się krem lub oliwkę, co sprawia, że skóra jest mniej podatna na podrażnienia. Dzień przed wizytą warto wykonać w domu peeling, dzięki czemu oczyści się skórę z martwego naskórka, co umożliwi bardziej efektywną depilację.

Czy depilacja woskiem ma jakieś wady?

Ta popularna metoda depilacji ma jednak wiele minusów, przez co nie jest atrakcyjna dla osób, które boją się bólu i wolą unikać podrażnień. Wśród wad wymienia się m.in.:

 

  • ból towarzyszący zabiegowi,
  • podrażnienie skóry, gdyż wosk przyczepia się do naskórka i w trakcie odrywania może go uszkodzić,
  • nieprzyjemne uczucie lepkości powodowane przez wosk,
  • czasochłonność – zabieg, szczególnie gdy wykonywany jest na dużych częściach ciała, może trwać naprawdę długo,
  • długość włosów, które muszą osiągnąć co najmniej 0,5 cm, jednak wyższą efektywność można zauważyć dopiero przy 1 cm,
  • wosk może powodować alergie i uczulenia,
  • efektywność – jeśli nie wszystkie włoski zostaną wyrwane, niemożliwe jest powtórzenie zabiegu w krótkim odstępie czasu,
  • przeciwwskazania dotyczące osób z żylakami, z delikatną i alergiczną skórą, z popękanymi naczynkami, obrzękami czy niską krzepliwością krwi, tendencją do wrastających włosów,
  • ryzyko poparzenia – wosk jest podgrzewany, przez co istnieje możliwość poparzenia skóry

Depilacja laserowa – czy warto się na nią decydować?

W ciągu ostatnich lat to depilacja laserowa (czyli fotoepilacja) zdobyła największą popularność. Reklamowana jest jako  bardzo skuteczna metoda pozbycia się niezbędnego owłosienia na stałe. Efekty tej metody depilacja utrzymują się nawet kilka lat. Oferują ją salony depilacji w Gdańsku i w Gdyni, które korzystają z laserów diodowych LightSheer Duet i LightSheer Desire. Depilacja polega na wykorzystaniu lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Poprzez odebranie tej energii ulega zniszczeniu wraz z włosem. Ile zabiegów depilacji laserowej należy wykonać, żeby cieszyć się świetnym efektem? Ze względu na to, że włosy nie rosną jednocześnie, zabieg nie jest jednorazowy, a często musi być regularnie powtarzany w przeciągu roku lub nawet dłużej. Tylko te włosy, które są aktualnie w fazie wzrostu zareagują na wiązkę światła laserowego.

Czy depilacja laserowa ma jakieś wady?

Niestety, jest ich całkiem sporo począwszy od samego procesu przygotowania się do zabiegów. Konieczna jest rezygnacja z solarium i opalania już na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem depilacji laserowej. To samo dotyczy golenia czy innych sposób usuwania włosów, z których korzystamy. Dzień przed wizytą w salonie kosmetycznym włosy należy zgolić. Podobne zasady obowiązują po wykonanym zabiegu. Możemy spodziewać się długotrwałego podrażnienia skóry i jej obrzęku, dlatego powinniśmy unikać gorących kąpieli, opalania i wizyt w saunie.

Osoby rozważające, którą z metod depilacji wybrać często kierują się kryterium bólu. W przypadku depilacji laserem wszystko zależy od depilowanego obszaru (delikatne okolice bikini czy odbytu będą bolały bardziej niż np. depilacja pach czy łydek), a także od kombinacji włosów i melaniny. Bardzo dużo zatem zależy od koloru skóry i barwy włosa. Klientki salonów depilacji przyrównują ‘strzał’ lasera do usuwania włosów do ukłucia owada, ale są też takie osoby, dla których ból przy depilacji jest nie do zniesienia. Im zdecydowanie polecamy wybór depilacji pastą cukrową, który jest zabiegiem powodującym dużo mniejszy dyskomfort.

A co z ceną depilacji laserowej? Biorąc pod uwagę, że aby zauważyć efekty depilacji laserowej potrzeba co najmniej kilku regularnych wizyt w salonie kosmetycznym, koszty usuwania owłosienia laserem mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych w zależności od depilowanego obszaru.

Depilacja pastą cukrową w salonie depilacji w Gdyni

Ciekawą alternatywą dla depilacji woskiem oraz depilacji laserem jest ta z użyciem pasty cukrowej. Zachęcamy do rezygnacji z wosku, a także lasera, i depilacji pastą cukrową w gabinecie depilacji Karmel w Gdyni.

Depilacja pastą cukrową różni się tym, że jest mniej bolesna i idealna dla osób z wrażliwą skórą, gdyż nie powoduje podrażnień. Skład masy cukrowej jest 100% naturalny, dzięki czemu nie powoduje alergii. Również brak uczucia lepkości czy krótsza długość włosów to zalety wyróżniające tę metodę depilacji. Poszukując sprawdzonych specjalistów, warto zdecydować się na usługę sugarystek, którym nieobcy jest zabieg z użyciem pasty cukrowej.

W przypadku depilacji pastą cukrową, kosmetyczka nakłada ją pod włos, a nie z włosem, co jest charakterystyczne przy depilacji woskiem. Materiał okleja włoski nie przyklejając się do skóry, co redukuje odczucie dyskomfortu. Pasta cukrowa nie zawsze wymaga podgrzania, co wyklucza problem poparzenia czy podrażnienia oraz wysuszenia skóry. Resztki pasty w łatwy sposób można usunąć ciepłą wodą bez konieczności korzystania z chemicznych substancji używanych do usuwania pozostałości syntetycznego wosku.

Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są niewielkie i w większości przypadków znikają już tego samego dnia, a po każdym kolejnym zabiegu  depilacji mogą się już nie pojawić. Stosując taką formę depilacji można szybko zauważyć efekty osłabienia i rozjaśnienia włosów. Regularne wizyty w naszym salonie depilacji w Gdyni pozwolą Ci nawet całkowicie pozbyć się owłosienia w niektórych partiach ciała. Pierwszą depilację najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym, takim jak studio depilacji Karmel w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy do salonu depilacji Karmel w Gdyni każdego, kto chce się pozbyć owłosienia na dłużej!