Depilacja Gdynia

Depilacja w Gdyni

Zapraszamy 

Poniedziałek - Piątek
od 10 do 19
Sobota
od 10 do 15

SALON KOSMETYCZNY
W GDYNI ORŁOWO
Wierzbowa 36 - Gdynia

SALON KOSMETYCZNY
W GDAŃSKU WRZESZCZU
Klonowa 1/18a - Gdańsk

Masz pięć minut do wyjścia, a ty w popłochu jedną ręką starasz się dokończyć makijaż, a drugą szukasz nowej maszynki do golenia, bo ta stara znów zardzewiała od leżenia na brzegu wanny? A może zamiast tego próbujesz ogolić łydkę metodą „na sucho”? Brzmi znajomo? No jasne, pewnie co druga z nas ma na koncie ekspresowe golenie, która nie zawsze kończy się dobrze, a nie raz w ruch idzie woda utleniona i plastry. Rozwiązanie? Depilacja pastą cukurową w Gdyni, która raz a porządnie rozprawi się z niechcianym owłosieniem. Na czym polega? Zapraszam do lektury.

Depilacja klasyczna

Depilacja klasyczna to najprostszy i najpłytszy rodzaj depilacji bikini, ponieważ włosy usuwane są tylko z pachwin aż do linii majtek, tak aby nie mogły nieestetycznie wystawać podczas noszenia kostiumu kąpielowego. Z racji niewielkiego obszaru, który obejmuje, uznawana jest za jedną z najmniej bolesnych metod radzenia sobie ze zbędnym owłosieniem miejsc intymnych. Pozwala również na zachowanie naturalnego wyglądu. Depilacja klasyczna bikini nie obejmuje wzgórka łonowego ani warg sromowych.

Depilacja francuska

Depilacja francuska to głębszy rodzaj depilacji, który pozostawia włosy w niewielkim stopniu na wzgórku łonowym w postaci wąskiego paska lub w dowolnie wybranym przez klientkę kształcie. Ta metoda jest najrzadziej wykonywana w naszym salonie, gdyż zazwyczaj klientki decydujące się na bikini francuskie, przy kolejnej wizycie chętniej wybierają głębszą formę, czyli bikini brazylijskie.

Depilacja brazylijska

Depilacja brazylijska polega na całkowitym usunięciu owłosienia ze sfery bikini, pachwin oraz pośladków. Obecnie jest to najpopularniejszy zabieg wykonywany w wielu salonach kosmetycznych, w tym w Karmel w Gdyni. Możesz z niego skorzystać przez cały rok, nawet w czasie cieplejszych miesięcy. Ten rodzaj zabiegu najlepiej zrealizować w profesjonalnym gabinecie, takim jak studio depilacji Karmel w Gdyni, gdyż wymaga on wiedzy i doświadczenia kosmetyczki. Czym można usunąć włosy?

Trzy najpopularniejsze metody to depilacja woskiem, depilacja pastą cukrową i depilacja laserowa. 

Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów laserów do depilacji. Urządzenia różnią się od siebie przede wszystkim skutecznością, a każde ma inne parametry takie jak np. wielkość głowicy, długość fal, czas trwania impulsu. Podstawowym kryterium podziału laserów jest długość promieniowania – im fala światła laserowego jest dłuższa, tym głębiej urządzenie penetruje tkankę skóry, a co za tym idzie, skuteczniej usuwa włosy.

Depilacja, na którą zapraszamy Cię do Gdyni jest z pewnością mniej bolesna, gdyż pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, przez co nie powoduje podrażnień, jak w przypadku wosku. Polecana jest osobom o delikatnej i alergicznej skórze, również ze względu na w 100% naturalny skład. Nie zrywa ani nie ciągnie naskórka, dzięki czemu stanowi odpowiedni sposób na walkę z niechcianym owłosieniem dla osób borykających się np. z pękającymi naczynkami i żylakami.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji miejsc intymnych?

Włosy powinny mieć długość minimum 4 milimetrów. Jeżeli są dłuższe, możesz je skrócić nożyczkami. Warto przed depilacją przygotować skórę w domu – dzień przed wizytą wykonać peeling, aby usunąć martwy naskórek i wyciągnąć wrośnięte włosy. To sprawi, że zabieg będzie mniej bolesny i bardziej skuteczny.

Jeśli przed zabiegiem używałaś maszynki do golenia, to najlepiej będzie jeśli przestaniesz się golić przynajmniej na 14 dni przed umówionym zabiegiem depilacji pastą cukrową. Przed wizytą nie należy też natłuszczać skóry lub smarować jej maściami przeciwbólowymi. Dla Twojego komfortu, a także osoby wykonującej zabieg, zadbaj o higienę okolic intymnych.

.

Jak będzie wyglądała Twoja pierwsza wizyta i depilacja w salonie Karmel w Gdyni?

Włosy powinny mieć długość minimum 4 milimetrów. Jeżeli są dłuższe, możesz je skrócić nożyczkami. Warto przed depilacją przygotować skórę w domu – dzień przed wizytą wykonać peeling, aby usunąć martwy naskórek i wyciągnąć wrośnięte włosy. To sprawi, że zabieg będzie mniej bolesny i bardziej skuteczny.

Jeśli przed zabiegiem używałaś maszynki do golenia, to najlepiej będzie jeśli przestaniesz się golić przynajmniej na 14 dni przed umówionym zabiegiem depilacji pastą cukrową. Przed wizytą nie należy też natłuszczać skóry lub smarować jej maściami przeciwbólowymi. Dla Twojego komfortu, a także osoby wykonującej zabieg, zadbaj o higienę okolic intymnych.

 

 Aby uzyskać pełen efekt zabiegu, depilację laserową w wybranym salonie depilacji w Gdyni lub Gdańsku należy wykonywać w serii kilku zabiegów. Celem depilacji laserowej jest całkowite usunięcie włosów, dlatego podczas zabiegów muszą znajdować się one w fazie wzrostu. Cykl rozwoju włosa obejmuje trzy etapy:

• faza wzrostu
• faza przejściowa
• faza wypadania

Gdy włos wypadnie cykl wzrostu rozpoczyna się od nowa. Zazwyczaj potrzebujemy serii od 3 do 6 zabiegów, aby uzyskać optymalny efekt, a pomiędzy zabiegami trzeba zachować co najmniej 5 tygodni przerwy.

Pamiętaj, aby po zabiegu unikać wystawiania depilowanych miejsc na działanie promieni UV oraz nie stosować kosmetyków złuszczających. Skóra powinna być odpowiednio nawilżana i odżywiana. Zrezygnuj też na jakiś czas z korzystania z sauny i basenu.

Co warto robić, a czego absolutnie nie robić po depilacji?

 

Po usunięciu owłosienia z tak delikatnego miejsca, jakim są okolice bikini, warto zadbać o naszą skórę. Zazwyczaj po pierwszej depilacji skóra może zareagować lekkim podrażnieniem, ale przy kolejnych wizytach ten efekt zniknie.

Pamiętaj, aby bezpośrednio po zabiegu nie dotykać depilowanego miejsca rękoma. Unikaj wysiłku fizycznego przez kilkanaście godzin po wizycie w salonie depilacji w Gdyni, tak aby skóra się nie pociła. To samo dotyczy korzystania z solarium i opalania się – poczekaj z tym do kilku dni po wizycie w gabinecie depilacji w Gdyni. W czasie między kolejnymi zabiegami niezwykle ważne jest regularne nawilżanie skóry oraz regularny peeling, który usunie martwy naskórek i odsłoni włos przed samym zabiegiem. Jeżeli nie chcesz zniszczyć efektu po zabiegu, zapomnij o używaniu maszynki do golenia. Sugarystka po wykonanej depilacji poinstruuje Cię dokładnie jak dalej postępować z wydepilowaną skórą. A efekty? Zauważysz je sama, mogą utrzymać się do 3-4 tygodni, a ich długość trwania jest uzależniona od indywidualnego tempa wzrostu włosa. 

Jeżeli nadal nie jesteś przekonana co do zalety zalety depilacji wykonywanej pastą cukrową w naszym gabinecie w Gdyni to poniżej przedstawiamy je w pigułce. Teraz wystarczy tylko skontaktować się z nami i wybrać dogodny dla Ciebie termin.

Dlaczego pasta cukrowa to najskuteczniejsza metoda depilacja ciała?

  • Zapewnia trwałe efekty, gdyż gładką skórą możesz cieszyć się nawet 6 tygodni,
  • charakteryzuje się wysoką skutecznością – sugarystka może z łatwością usunąć nawet bardzo krótkie włosy, dzięki czemu nie trzeba czekać na to, by osiągnęły odpowiednią długość,
  • sprawia mniejszy ból niż w przypadku inny metod depilacji – to fakt, przekonaj się sama!
  • możesz spodziewać się mniej wrastających włosów,
  • zapomnij o nieprzyjemnym uczuciu lepkości,
  • już po pierwszym zabiegu spodziewaj się znacznie cieńszych i delikatniejszych odrastających włosów.

Jeśli nadal wahasz się, z której metody skorzystać, aby pozbyć się niechcianego owłosienia, zapraszamy do Karmel w Gdyni, profesjonalnego salonu oferującego zabieg depilacji ciała, w tym okolic bikini.

Trójmiasto jest pełne miejsc, w których wykonuje się zabiegi depilacji. Jednak to nasze studio specjalizuje się wyłącznie w rozwiązaniach wymagających użycia pasty cukrowej. Wiedza oraz doświadczenie pozwala nam profesjonalnie i indywidualnie podchodzić do potrzeb każdego klienta. Zapewniamy szybką i dokładną depilację w miłej atmosferze. Depilacja okolic bikini nie musi kojarzyć się jedynie z bólem! Zadbamy o to, by był on odczuwalny w minimalnym stopniu, a efekt wynagrodził chwilę nieprzyjemności. Warto zdecydować się na zabieg całkowitego usunięcia włosów, jakim jest depilacja brazylijska Gdynia to miasto, w którym bez trudu uda się znaleźć profesjonalne studio kosmetyczne – czyli salon Karmel.

 

 

Jeżeli nadal masz pytania i wahasz się czy depilacja pastą cukrową jest dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu!