Masaż Kobido Gdynia

Interesuje Cię masaż Kobido w mieście Gdynia? Kobido jest japońska techniką, która łączący masaż twarzy wraz z pielęgnacją estetyczną. Masaż Kobido to stymulujący, nieinwazyjny zabieg na twarz, szyję oraz dekolt, słynący z odmładzających efektów.

 

Czym jest masaż Kobido

Kobido, zwany także japońskim masażem, ma na celu odmłodzenie cery poprzez przywrócenie jej elastyczności. Wywodzi się z tradycyjnego japońskiego masażu anma i jest połączeniem masażu twarzy, szyi i górnych części klatki piersiowej. Masaż twarzy Kobido skupia na głębokim masażu, wykonywanym na powierzchni skóry.

Zadaniem masażu Kobido jest poprawienie krążenia limfy twarzy, szyi i dekoltu, eliminując napięcie mięśni i minimalizując widoczność zmarszczek. Masaż Kobido w naszym gabinecie w Gdyni wykonywany jest na skórze twarzy, szyi oraz górnych pariach klatki piersiowej.

 

Zapraszamy 

Poniedziałek - Piątek
od 10 do 19
Sobota
od 10 do 15

SALON KOSMETYCZNY
W GDYNI ORŁOWO
Wierzbowa 36 - Gdynia

SALON KOSMETYCZNY
W GDAŃSKU WRZESZCZU
Klonowa 1/18a - Gdańsk

Etapy masażu Kobido w gabinecie Karmel – Gdynia

Masaż Kobido w mieście Gdynia, w gabinecie Karmel – przebieg zabiegu.

Kobido to nieinwazyjny lifting. Zdaniem ekspertów, w masażu Kobido mamy aż 48 rodzajów poszczególnych ruchów.
Na początku wykonujemy masaż dekoltu, którego zadaniem jest pobudzenie krążenia limfy. Skupiamy się na lewej stronie twarzy, czyli na stronie Yang połączonej z organami. Po czym wykonujemy masaż prawej strony twarzy, tzw. Yin, odpowiadającej za wnętrzności.

Koncepcją masażu Kobido jest połączenie części Yang i Yin, w celu pracy nad równowagą „chi”, nad naszą energią witalną.

Sesja Kobido w naszym gabinecie rozpoczyna się od suchego masażu tkanek głębokich, nie stosujemy olejku albo serum. Etap ten pomaga w zmniejszaniu napięcia mięśni głębokich, odpowiadających za zmarszczki mimiczne. Następnie przechodzimy do etapu relaksującego, wykonujemy delikatne ruchy, które odprężają i zmniejszają stres.

Kolejnym krokiem jest drenaż limfatyczny, który pobudza przepływ krwi i limfy, co pomaga w usuwaniu szkodliwych toksyn z organizmu. Ten etap masażu Kobido cechuje się także dostarczaniem składników odżywczych, których zadaniem jest naprawa tkanek skóry twarzy.

Następnie rozpoczynamy intensywny masaż, jest to etap liftingujący i ujędrniający.

Poznaj naszą ofertę w gabinecie Karmel – masaż Kobido Gdynia.

Masaż Kobido – zalety

Przede wszystkim, regularny masaż Kobido sprawia, że skóra wygląda kilka lat młodziej. Nie jest to jednak jedyną korzyścią, jaką może zapewnić Kobido. Kobido ma również inne dobroczynne zalety dla zdrowia: zwalcza stres, zapewnia pełen relaks i dobre samopoczucie, redukuje skutki bruksizmu (tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki), łagodzi bóle głowy, relaksuje mięśnie twarzy, zmniejsza niektóre problemy z układem pokarmowym, a nawet poprawia wzrok.

Jak często stosować masaż Kobido

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Następnie, aby utrzymać te efekty na dłuższą metę, zaleca się wykonywanie 10 sesji z częstotliwością co dwa lub trzy tygodnie. W tym tempie Twoja twarz będzie wyglądać na świeższą, jędrniejszą i bardziej zrelaksowaną. W celu podtrzymania efektów zaleca się wykonywanie masażu Kobido raz w miesiącu.

Przeciwwskazania

Masaż Kobido nie jest polecany kobietom w ciąży, osobom chorym na raka lub na serce, albo po ekstrakcji zęba. W przypadku wystąpienia gorączki, wysypki, niezagojonej blizny albo trądziku również nie zaleca wykonywana tego typu masażu.

Kobido Gdynia – gabinet Karmel – umów się na wizytę.
Nasza placówka mieści się w Gdyni przy ulicy Wierzbowej 36.